2141424 840x525 - G-FUNK üzerine TAM KADRO BELGESEL Geliyor be!

G-FUNK üzerine TAM KADRO BELGESEL Geliyor be!

MV5BOWMyZDBmYzQtMGM0NC00N2IyLThlNTUtMzkyMzc2MTQzYTc4XkEyXkFqcGdeQXVyNjgxNTEzMTc 2540. V1 SY1000 SX675 AL  203x300 - G-FUNK üzerine TAM KADRO BELGESEL Geliyor be!
G-Funk ya da “G-Funkumentary”

Batı Yakası’nın efsane Rapçisi Warren G, California Rap sahnesinin emekleme dönemini belgesele dökmeye karar verdi.

Billboard’da yer alan habere göre Warren G ve Karam Gill’in beraber çalıştığı proje hiphop’un doğmak üzere olan bebeği G-Funk’ı anlatacak, Klasik Funk drum sampleları ve Gangsta Rap barları ile temeli atılan türün, ilk zamanlarından başlayacak belgesel. Taa ilk başlarına, “Parliament-Funkadelic” olduğu zamanlardan yani, oradan Batı Yakasını ele geçirişine kadar ilerleyecek, konuklarıyla beraber tabii.

“Parliament-Funkadelic, bizim için yaşam tarzıydı, Onsuz hareket etmezdik, evimize, pikniğe, otobüs durağına, futbol maçına, gittiğimiz her yerde Funkadelic olmalıydı”

Warren G’nin sözleri bunlar. Belgesel ayrıca G-Funk’ın en büyük masterpiece’i “The Chronic” üzerindeki Warren G yardımlarını, Suge Knight ve Death Row tayfası ile Warren G arasındaki muhabbetlere ve ayrıca Snoop Dogg‘un Doggystyle zamanlarında Warren’ın Snoop’un kariyerine nasıl yardım ettiğine de değinecekmiş.

SXSW 2017, bilmeyenler için film ve festivaller bütünü olan şenlik kendisi. SXSW 2017 ile duyurusu yapılan belgeselin kadrosu ise AĞ LA TI YOR! Ice Cube, Ice T, Snoop Dogg kesin olarak Belgeselde olduğunu biliyoruz, bu kadar kompleks bir belgeselde daha neler olacak kim bilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir