Netflix headquarters - Netflix ilk Hip-Hop dizisini hazırlıyor. Arkasında Grandmaster Flash var.

Netflix ilk Hip-Hop dizisini hazırlıyor. Arkasında Grandmaster Flash var.

Netflix headquarters - Netflix ilk Hip-Hop dizisini hazırlıyor. Arkasında Grandmaster Flash var.

Netflix, 1970’li yıllarda, Hip-Hop’un doğumunu anlatan “The Get Down” dizisini hazırlamaya başladı, “Tavsiyelerini almak için” Grandmaster Flash’ı da kamera arkasına aldılar ! İlk bölüm bir saat uzunluğunda olacak ve Sony Pictures desteği ile çekiliyor.

Flash proje hakkında “Ne kadar eğlendiğimi anlatamam, gayet güzel bir enerjiyle çalışıyoruz ve kurucu babalarımızın hikayesine odaklanacak bir işte bulunmanın keyfini sürüyoruz” diye küçük ağız sulandıran açıklamalar yaptı.

Proje yönetmeni Luhrmann ise “Sadece müzik içerikli bir iş hazırlamıyoruz, dans ve graffiti de olacak, kültürün genel olarak tüm zamanlarını harmanlamayı düşünüyoruz, takımın başına Grandmaster’ı getirmemiz bu yüzden ” diyerek yüreklerimize küçük umut çiçekleri ekti.

Senarist ekibi projeyle ilgili “Flash’ın zaman içerisindeki inovasyonlarını, Bronxtaki apartmanının yatak odasında Serato (Plak Emülatör programı) ile yaptıklarını da göstereceğiz” dedi, ki bu açıklama Scratchli müthiş bir dizinin adımlarını duyduğumuzu gösteriyor bize.

Ayrıca geçen hafta VH1, 1990’lı yılların Hip-Hop sahnesini anlatan bir film çekme hazırlıkları içerisinde olduğunu dedikodu olarak serbest bıraktı.

“The Get Down” 2016 yılında bizlerle olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir